«У світі казок» фізкультурна
четвер, 30 листопада 2023 р.
ОНЛАЙН-заняття
Конструктивне образотворення
Тема: «Прапор»
середа, 29 листопада 2023 р.
Спостереження
Спостереження за вітром
Відео допоможе навчити дітей помічати зміни у навколишньому середовищі; закріпити знання про осінні ознаки; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, естетичне сприйняття.УПЖ
Тема: «Добрі манери. Сервіровка столу»
З відео діти дізнаються про правила сервірування столу, розширять знання про посуд, його призначення та правила користування
Фізкультура в іграх
Гра «Спритні жучки»
Діти продовжують вчитись узгоджувати рухи з музичним супроводом; закріплюємо правила гриЛогіко-математичний розвиток
Тема: «Орієнтування в часі. Порівняння множин предметів»
підсумкове
Відео допоможе виявити вміння дітей порівнювати групи предметів, використовуючи спосіб накладання та прикладання; розуміння та вживання у мовленні словесних конструкцій «більше на один», «менше на один», «стільки ж»; вміння розрізняти та називати час доби (ранок, день, вечір, ніч)
пʼятниця, 17 листопада 2023 р.
Літературне образотворення
Тема: «Казка про вогняну іскринку»
Вчити дітей уважно слухати прозовий твір, розуміти його зміст, відповідати на запитання за змістом
Дитина у світі природи
Тема: «Пернаті друзі- птахи»
Збагачуємо знання дітей про птахів; їх зовнішній вигляд, спосіб життя та характерні особливості; закріпити назви птахів.четвер, 16 листопада 2023 р.
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ!
«Попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дошкільників»
Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.
У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах.
Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:
– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;
– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;
– на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
– не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;
– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
– не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом; – не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
– не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.
Телефон виклику міліції – «102».
Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!
середа, 15 листопада 2023 р.
Спостереження
Спостереження за вітром
На прогулянці запропонуйте дітям поспостерігати за вітром, визначити, чи є на дворі вітер.
Орієнтовні запитання:
-За якими ознаками ви це зробили?
-Який вітер на дворі: теплий чи холодний?
-Чому вітер називають непосидьком, пустунцем?
Зачитайте дітям вірш:
Де не взявся вітерець, непосидько, пустунець,.
Заходився коло хати жовте листя піднімати,
Листя те, що натрусив уночі з колючих слив.
-Може правильно було б назвати вітер помічником? Чому? А коли вітер буває помічником?
УПЖ
Тема: «Корисні підказки. Місія незнайомець»
Формуємо знання дітей про поведінку у різноманітних життєвих ситуаціяхЛогіко-математичний розвиток
Тема: «Порядкова лічба. Трикутник»
Ознайомити дітей з геометричною фігурою трикутник, поняттям «перший», «другий», «останній»; вчити розрізняти квадрат, круг, трикутник, складати зображення предмета з геометричних фігур; вправляти в порядковій лічбі в межах 2.Сходинками музики
Тема: Музично-ритмічна вправа «Веселі долоньки»
Розвиваємо музичний слух, почуття ритму, увагувівторок, 14 листопада 2023 р.
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ!
«Як навчити дітей правил пожежної безпеки»
Як поводитись під час пожежі?
Правила поведінки під час пожежі повинні бути відомі дітям з раннього віку. Надзвичайні ситуації становлять небезпеку для людей будь-якого віку. Діти нерідко страждають при пожежах, та відчувають сильний страх і починають ховатися від вогню у важкодоступних місцях.
Як навчити дитину правилам поведінки під час пожеж - читайте в статті.
Правила пожежної безпеки для дітей дошкільного віку
Правила пожежної безпеки для дітей дошкільного віку повинні подаватись максимально зрозуміло, із застосуванням наочних посібників і конкретних прикладів.
З якого віку дітей слід починати навчати пожежної безпеки?
Роботу по вивченню правил пожежної безпеки можна починати проводити вже з дворічними малюками. Діти в цьому віці розуміють, що таке вогонь, як він з'являється і що може сильно обпалювати.
Діти знайомлять з сірниками і запальничками, показують, як з'являється вогонь. Слід розповісти про методи поширення вогню і небезпеку, яку він несе. Дітей потрібно познайомити з предметами, що мають небезпеку, і пояснити їх призначення.
Діти роком старші більш самостійніші і кмітливі. Вони швидше схоплюють інформацію і легше її сприймають. Трирічним малюкам слід пояснити, що існують деякі обов'язки, виконувати які повинні дорослі люди. Так, запалювати газ, свічки, вмикати електроприлади і т.д. діти не повинні самостійно.
Чому виникають пожежі?
Перед тим як обговорювати, що треба робити при виникненні пожежі, потрібно пояснити дітям, чому пожежі, власне, виникають.
Розповідайте дітям, що крім сірників, є інші способи появи вогню в недозволених місцях. Нерідко пожежі виникають з технічних причин, не залежних від людини. Наприклад:
- Якщо електричні побутові прилади неправильно експлуатувати, вони можуть перегріватися і через якийсь час загоряються. Якщо до того ж прилад несправний, загоряння відбудеться швидше.
- Використання несправних електричних розеток. замикання - часта причина виникнення пожежі.
- Одноразове підключення до мережі декількох потужних електричних приладів. До них можуть відноситися електроінструменти і деякі побутові предмети техніки. Відбувається перегрів в локальній мережі, в результаті якого провода загоряються і виникає пожежа.
- Розведення вогню в неналежних умовах і без дотримання правил безпеки тягне за собою загоряння предметів які знаходяться поруч.
- Забути виключити електричні прилади, Виникає ризик загоряння. Далеко не вся техніка має функцію автоматичного відключення, тому важливо не забувати відключати усе перед виходом з дому, а також відключати від електромережі після закінчення робіт. Не можна також залишати включеною без нагляду.
- Неправильний запуск феєрверків також може стати причиною загоряння і отримання травм. Не допускайте самостійного використання дітьми святкових салютів.
Пожежна безпека для дітей: що можна і не можна робити під час пожежі
Така дисципліна, як «Пожежна безпека для дітей» викладається в дитячих садах і школах в якості факультативів та додаткових занять. На уроках дітям докладно розповідають про те, що можна робити під час пожежі, а чого неможна.
Важливо, щоб дитина засвоїла такі принципи поведінки:
- Постаратися не злякатися і згадати, що робити;
- Не намагатися гасити пожежу самій, а відразу покликати дорослих;
- При першій нагоді телефонуйте за номером 101;
- Не ховатися і не залазити в комори, під ліжка, в шафи. Якщо поруч інші діти - також не дозволяти їм робити цього.
- Покинути приміщення через головний вхід, не шукати обхідних шляхів. Якщо головний вхід далеко - знайти будь-які інші вхідні двері.
Забороніть дітям стрибати з балкона, навчіть, що потрібно вийти на балкон, закрити двері в приміщення, де сталося загоряння, і покликати на допомогу дорослих.
Правила поведінки для самих маленьких: що робити, якщо почалася пожежа
Малюків також необхідно навчити елементарним правилам і розповісти, що вони повинні робити в разі близького загоряння. Розкажіть дитині, що якщо вона відчула, що пахне димом або гаром, потрібно відразу сказати про це дорослим. Шукати джерело запаху самостійно не можна, потрібно покликати батьків або інших дорослих людей.
При появі вогню діяти потрібно також - покликати на допомогу дорослих, і навіть якщо цей вогонь був зроблений самим малюком, навчіть його не боятися зізнатися і просити допомоги. Гасити вогонь самостійно ні в якому разі не можна.
Якщо іскри стали причиною пожежі яка починається від електроприладів або розеток, не можна лити туди воду - це погіршить ситуацію.
Навчання дітей дошкільного віку пожежобезпечної поведінки
З раннього віку дітям потрібно розповідати про небезпеку пожеж і вчити їх правильно діяти в разі ближнього загоряння.
Побутова пожежна безпека: що важливо знати дітям
У побуті небезпека загоряння виходить від деяких електроприладів, побутової техніки і легкозаймистих предметів (наприклад, сірники, запальнички, свічки, аерозолі різної спрямованості).
Дітям потрібно пояснювати правила користування приладами і прибирати з доступу деякі з них. Розкажіть, що представляють собою розетки, якщо діти маленькі, користуйтеся спеціальними заглушками, щоб не допустити травм і виникнення пожеж.
Що робити дітям, якщо пожежа виникла в приміщенні (в будинку або квартирі)
У разі загоряння предметів в будинку або квартирі, дитина повинна знати, що потрібно відразу покинути житло, розповісти дорослим про те, що сталося (сусіди, перехожі) і викликати службу порятунку.
Розкажіть дітям, що якщо сталося так, що вони не можуть втекти з дому, треба намочити рушник, прикласти його до носа, щоб чад не проникав швидко в легені, і постаратися вийти на балкон. Якщо балкона немає, відкрити вікно і криком звернути на себе увагу людей.
Чого не можна робити під час пожежі ні в якому разі?
Обговоріть ці пункти з дітьми:
- Піддаватися переляку і панікувати.
- Рятувати не себе, а свої улюблені речі та іграшки.
- Намагатися побороти вогонь.
- Залазити під ліжка, столи, тумбочки, в шафи і ховатися в далеких кімнатах будинку.
- При виході з квартири в багатоповерховому будинку займати ліфт.
Пожежна безпека на вулиці
Якщо пожежа сталася на вулиці, дитина також має бути до цього готова. Загоряння сміття, сухої трави, якихось інших предметів також не повинно викликати паніку, але має викликати бажання покинути територію пожежі та повідомити про загоряння дорослим, попросити зателефонувати в службу порятунку.
Привчайте дітей прибирати за собою сміття, папір, які можуть спалахнути, а також розповідайте про шкоду підпалювання сухої трави, розведення багать самостійно і в недозволених місцях.
Поведінка в лісі під час пожежі
Пожежі, що виникають в лісі, вважаються одними з найнебезпечніших. Вогонь стрімко поширюється в суху погоду, перекидаючись з дерева на дерево і спалюючи все на шляху по землі. Якщо дітей збираються вести в ліс організованою групою, поговоріть з вихователем, учителем і дітьми, розкажіть про небезпеку.
Розведення багать у лісі дозволено тільки на певних відкритих і захищених майданчиках. Перед відходом багаття заливається водою. Не дозволяйте дітям запалювати сірники і запальнички в інших місцях.
Розкажіть, що у випадку загоряння ділянки сухої трави вогонь слід негайно загасити, щоб він не встиг перекинутися далі.
Якщо пожежа почалася, бігти треба проти вітру, щоб вогонь не наздоганяв вас, і при першій нагоді викликати службу пожежної охорони.
Небезпека феєрверків
Купуючи до свята салюти і феєрверки, роз'ясніть дітям, що запалювати їх можуть тільки дорослі люди. Не можна залишати без нагляду ці цікаві штуковини, краще заховати їх подалі і зробити сюрприз.
Небезпека полягає в тому, що неправильний запуск салюту може зашкодити здоров'ю та сприяти загорянню предметів і одягу.
Як вести себе дітям, якщо ситуація критична?
Малюкам слід знати про поведінку в складних ситуаціях, коли загоряння трапляється раптово, а поширюється швидко. Дитина повинна запам'ятати, що найперше їй треба залишити місце загоряння і покликати на допомогу дорослих, не роблячи ніяких інших дій.
Порятунок життя - головне завдання в критичній ситуації.
Як бути, коли дорослих поблизу немає?
Розповідаючи дитині про те, що під час пожежі треба кликати дорослих, не забудьте сказати і про випадок, коли дорослих поруч може не виявитися. Навчіть малюка набирати номер 101, вивчіть з ним розмову з оператором.
Розкажіть, що таке паніка і як вона діє на людину, щоб при виникненні симптомів дитина зрозуміла, що з нею відбувається і спробувала взяти себе в руки.
Скажіть, що малюк якомога швидше повинен втекти на вулицю з палаючої квартири або покинути місце пожежі, якщо вона сталася поза домом.
Якщо не зможе вийти з квартири, щоб вийшов на балкон і покликав на допомогу.
Як бути у випадку загоряння одягу, одягненого на людину
Ця ситуація може сильно налякати дитину. Навчіть її тому, що людина яка загорілася ні в якому разі не повинна бігти - від цього полум'я посилиться. Потрібно впасти на підлогу або на землю, накинути ковдру або інші предмети одягу, щоб погасити вогонь. Коли доступ кисню припиниться, вогонь погасне.
Якщо поруч нікого немає, треба почати кататися по підлозі або по землі, збиваючи вогонь таким чином.
Робимо пам'ятку «Як вести себе при виникненні пожежі"
Пам'ятка - свого роду наочний посібник, який дозволяє дітям побачити і відчути емоції, що виникають під час пожежі. Зображення ймовірних дій, намальоване або відтворене інакше, посилить запам'ятовування основних правил і допоможе дитині в критичній ситуації.
Правила поведінки під час пожежі слід вивчати з дітьми з раннього віку. Малюки в будинку і в дитячому садку повинні отримати інформацію про небезпеку пожеж і знати, як себе вести.
Наочні посібники, інтерактивні заняття та уроки, зустрічі з представниками пожежної служби, бесіди - форми навчання можуть бути різними.
Важливо, щоб дитина їх запам'ятала і не розгубилася, побачивши поблизу загоряння.
Дидактична гра
«Безпечні та небезпечні ігри»
Розширити знання дітей про правила безпечної поведінки.Комунікативний розвиток
Тема: «Пташки поруч з нами»
Відео допоможе дітям навчитися співвідносити прикметники з іменником, узгоджувати їх у роді і числі; вправляти в умінні відповідати на запитання, в умінні порівнювати птахів за розміром, будовою; виявляти схожі та відмінні ознаки, називати їх. Складати описову розповідь з 2-3 речень.понеділок, 13 листопада 2023 р.
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ!
«Як вести себе при обстрілі та бомбардуванні»
Раптовий артобстріл
Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шурхіт), а через 2-3 секунди – вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів достатньо далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань.
Однак наступний снаряд може полетіти ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко й уважно озирніться довкола: де можна заховатися надійніше?
В разі, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі чи трамваї – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги у напрямку «від будинків і споруд» і залягти на землю.
Роззирніться і очима пошукайте більш надійного сховища неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху. Якщо перші вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів. Окрім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому знову таки: негайно зупиняйте машину і якнайшвидше шукайте укриття.
Не підходять для переховування: – під’їзди будь-яких будинків, навіть невеличкі прибудовані споруди. Від багатоповерхових / багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча би метрів на 30-50;
– місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою чи під автобусом);
– звичайні ЖЕКівські підвали будинків. Вони зовсім не пристосовані для укриття в часі авіанальотів чи ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабке перекриття, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо). Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів тягне за собою ризик моментальної пожежі або задимленості.
В жодному разі не слід ховатися назовні під стінами сучасних будинків! Теперішні бетонні «коробки» не мають щонайменшого запасу міцності і легко розсипаються (чи «складаються») не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик обвалів та завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів та магазинів!
– від вибухової хвилі згори буде падати багато скла; це не менш небезпечно, ніж металеві уламки снарядів.
Інколи люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, у місцях, заставлених контейнерами, захаращених ящиками, будматеріалами тощо (спрацьовує підсвідомий рефлекс: заховатися так, щоб не бачити нічого). Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети й речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.
Часом люди зі страху стрибали до річки, до ставка, фонтану тощо. Вибух бомби чи снаряду у воді навіть на значній відстані є дуже небезпечним: сильний гідроудар і – як наслідок – важка контузія.
Можна заховатися в таких місцях:
– у спеціально обладнаному бомбосховищі (якщо пощастить). Від звичайного ЖЕКівського підвалу справжнє бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції та наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
– у підземному переході;
– в метро (ідеально підходить);
– в будь-якій канаві, траншеї чи ямі;
– в широкій трубі водостоку попід дорогою (не варто лізти аж занадто глибоко, максимум на 3-4 метри);
– вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;
– у дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав таки 2 виходи); – в підземному овочесховищі, силосній ямі тощо;
– в оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаражу чи СТО;
– в каналізаційних люках поруч із вашим будинком; це дуже добрий сховок (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важку залізяку? Важливо також, щоб це була саме каналізація чи водопостачання – в жодному разі не газова магістраль!)
– в ямах-«воронках», що лишилися від попередніх обстрілів чи авіанальотів.
В найгіршому разі – коли в полі зору нема укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком – просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками!
Переважна більшість снарядів та бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту чи асфальту, тож осколки в момент вибуху розлітаються на висоті щонайменше 30-50 см над поверхнею.
Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально заглибленим і, разом із тим, має знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 метри, на відкритому місці.
Заховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Трохи відкрийте рота – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряду чи бомби. Не панікуйте. Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини. По перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, щонайбільше – двадцять хвилин; авіаналіт – значно менше. В наші часи не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.
Після закінчення обстрілу (бомбардування) Залишаючи місце сховку, не давайте собі розслабитися. Тепер уся ваша увага має бути сконцентрованою собі під ноги! Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів! Авіабомба, ракета чи снаряд могли бути касетними! Бойові елементи часто не розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках – від найменшого руху чи дотику.
Вся увага – дітям і підліткам: не дайте їм підняти будь-що з-під ніг! Найбільші втрати у югославському конфлікті були на самому початку війни серед цивільних людей, яких бойові дії застали блискавично: відсутність підготовки та дотримання елементарних правил — величезна небезпека, якої можна уникнути.
І нехай наведені вище правила ніколи не знадобляться.
Театральне образотворення
Тема: Лялькова вистава «Небезпечні предмети»
Продовжуємо знайомитися з різними видами театру; розширюємо знання про поведінку з небезпечними предметамиФізкультура на повітрі
«Киця-кицюня»
Розвиваємо спостережливість, реакцію на зміну руху, рухові навички, вміння орієнтуватись у просторі, увагуПредметний світ
Тема: «Небезпечні речі в руках у малечі»
Розширити знання дітей про поняття «Безпека» і «небезпека»; небезпеку від рече;, закріпити правила безпечної поведінкипʼятниця, 10 листопада 2023 р.
Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія до бібліотеки
Відео допоможе ознайомити дітей з поняттям бібліотека; дати основні знання про бібліотеку, її функції, правила поведінки.Дитина у світі природи
Тема: «Пізня осінь»
Збагачуємо знання дітей про пори року; про третій осінній місяць осені та його характерні особливості; закріпити поняття «пізня осінь».четвер, 9 листопада 2023 р.
середа, 8 листопада 2023 р.
Артикуляційна гімнастика
«Язик-чарівник»
Артикуляційна гімнастика – це комплекс вправ для органів мовного апарату: губ, язика, нижньої щепепи, дихання.
Вона сприяє:
-формуванню у дитини правильної вимови звуків;
-виправленню наявних порушень звуквимови;
-виробленню чіткої дикції;
-успішному оволодінню іноземними мовами;
-ораторського мистецтва.Артикуляційна гімнастика – це комплекс вправ для органів мовного апарату: губ, язика, нижньої щепепи, дихання.
-формуванню у дитини правильної вимови звуків;
-виправленню наявних порушень звуквимови;
-виробленню чіткої дикції;
-успішному оволодінню іноземними мовами;
-ораторського мистецтва.
Фізкультура в іграх
Рухлива гра «Спритні жучки»
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ!
«Значення фізкультури в дошкільному віці»
-
«Смаколики для птахів» Мета: продовжувати формувати знання дітей про життя птахів взимку; розвивати дослідницькі вміння; виховувати любо...