Руханка «Прогулянка»
пʼятниця, 29 грудня 2023 р.
Дитина у світі природи
Тема: «Що буває взимку?»
Мета: продовжувати формувати в дітей уявлення про пори року, їхні контрасні особливості та ознаки; розширити знання про зимові ознаки.четвер, 28 грудня 2023 р.
Конструктивне образотворення
Тема: «Новорічна ялинка»
Мета: вчити дітей наклеювати деталі аплікації, правильно розміщувати їх на основі, отримувати найпростішу картинку; вправляти у використанні пензлика ; розвивати дрібну моторику пальців рук.
середа, 27 грудня 2023 р.
Спостереження за погодою
Спостереження за погодою
Мета: вчити дітей помічати зміни у навколишньому середовищі; розширити знання про зимові ознакиУПЖ
Тема: «Де ховаються таланти»
Мета: формувати знання дітей про поведінку у різноманітних життєвих ситуаціяхДидактична гра
«Які бувають ялинки?»
Мета: продовжувати вчити дітей відповідати на запитання; вправляти в умінні співвідносити прикметники з іменником; розширити активний словник дітей по темівівторок, 26 грудня 2023 р.
Конструювання
Тема: «Сніжинка»
Мета: вчити дітей за допомогою покидькового матеріалу конструювати сніжинку; розвивати просторове співвідношення, дрібні м`язи рук.Дидактична гра
«Прикрашаємо ялинку»
Мета: продовжувати вчити дітей відповідати на запитання; вправляти в умінні співвідносити прикметники з іменником; розширити активний словник дітей по темі.Вільне малювання
Тема: «Новорічна ялинка»
Мета: продовжувати вчити дітей малювати у нетрадиційній техніці, користуватися пензлем для домальовування окремих елементів зображення; малювати предмети трикутної форми.понеділок, 25 грудня 2023 р.
Cоціальний світ
Тема: «Які чудові свята зимові»
Формуємо уявлення дітей про зимові свята, традиції їх святкування та атрибути.пʼятниця, 22 грудня 2023 р.
Літературне образотворення
Тема: Казка Н. Савко «Зима»
Продовжуємо вчити дітей уважно слухати прозовий твір, розуміти його зміст, відповідати на запитання за змістом, давати характеристику вчинка героїв казки.Дитина у світі природи
Тема: «Зимуючі птахи»
Мета відео навчити дітей розпізнавати птахів за зовнішнім виглядом; дати знання про особливості зовнішнього вигляду, спосіб живлення, залежність життя птахів від погодних умов; формувати уявлення про зимуючих птахів, місце та їх спосіб життя.четвер, 21 грудня 2023 р.
Розвага
«Різдвяні загадки»
Розширюємо знання дітей про Різдво, розвиваємо вміння відгадувати загадки
середа, 20 грудня 2023 р.
Фізкультура в іграх
«Сніг, мороз, ожеледиця»
Продовжуємо вчити дітей узгоджувати рухи з музичним супроводом; закріплюємо правила гри; розвивати увагу, швидкість, спритність.Логіко-математичний розвиток
Тема: «Порівняння предметів за товщиною.
Орієнтування в просторі»
Мета відео ознайомити дітей з товщиною предметів; вчити порівнювати предмети однакові й різні за товщиною, використовуючи метод накладання; позначати результати порівняння словами- товстий, тонкий, однакові за товщиною; закріпити поняття «ліворуч», «праворуч», «над», «під».Комунікативний розвиток
Тема: «Лист від Зимоньки»
Відео допоможе удосконалити вміння дітей відповідати на запитання, уміння складати описову розповідь з 2-3 речень; розширити активний словник дітей по темі; розвивати увагу, зв`язне мовлення.вівторок, 19 грудня 2023 р.
Афлатот
Тема: «Найважливіші люди в моєму житті»
Відео допоможе формувати уявлення дітей про добро; вчити дітей робити правильний вибір; розвивати моральні принципи.понеділок, 18 грудня 2023 р.
Пізнавальні хвилинки
Різдвяні традиції «Дідух»
Розширюємо знання дітей про традиції святкування Різдва
Фізкультура на повітрі
«Дін-дон-дон»
Розвиваємо спостережливість, реакцію на зміну руху, рухові навички, вміння орієнтуватись у просторі, увагуСоціальний світ
Тема: «Дітям про Різдво»
Формуємо уявлення дітей про Різдво, історію виникнення, традиції святкуванняпʼятниця, 15 грудня 2023 р.
Літературне образотворення
Тема: Слухання вірша К. Перелісної «У автобусі»
Мета відео навчити дітей уважно слухати віршований твір, розуміти його зміст, емоційно відгукуватись на образний і поетичний зміст віршаПізнавальні хвилинки
Тема: «Спеціальний транспорт»
Розширити знання дітей про транспорт, спеціальний транспорт, його види, призначення; закріпити знання номерів служб порятункуДитина у світі природи
Тема: «Зимонька-зима»
Формуємо в дітей уявлення про пори року, їхні контрасні особливості та ознаки; розвивати вміння робити висновки із дослідівчетвер, 14 грудня 2023 р.
середа, 13 грудня 2023 р.
УПЖ
Тема: «Поведінка в громадському транспорті»
Мета: формувати знання дітей про поняття громадський транспорт, правила поведінки у транспортіФізкультура в іграх
«Сніг, мороз, ожеледиця»
Продовжуємо вчити дітей узгоджувати рухи з музичним супроводом; ознайомити з правилами гри; розвивати увагу, швидкість, спритністьЛогіко-математичний розвиток
Тема: «Порівняння предметів. Квадрат»
вівторок, 12 грудня 2023 р.
Конструювання
Тема: «Човник»
Мета відео навчити дітей за допомогою природних матеріалів конструювати човник; розвивати просторовеПошуково-дослідницька діяльність
«Досліди зі снігом»
Уточнити уявлення про властивості снігу (холодний, пухкий) зиму через знайомство зі сніжинкамиВільне малювання
Тема: «Чарівний потяг»
Для заняття знадобиться: аркуш паперу, пензлик, фарба гуаш, серветки, ємність з водою.
понеділок, 11 грудня 2023 р.
Соціальний світ
Тема: «Пасажирський транспорт»
Мета: формувати уявлення дітей про добро, вчити робити правильний вибір; поважати людей з особливими потребамипʼятниця, 8 грудня 2023 р.
АДАПТАЦІЯ ДО ДИТЯЧОГО САДКА
Похід дитини в дитячий садочок - це важлива подія для всієї родини. Як зробити так, щоб малюк спокійно відреагував на цю нову подію? Яким чином проводиться адаптація дитини в новому середовищі?
Багатьох батьків сама думка про те, що їхнє дитинча рано чи пізно піде в дитячий садок, приводить в невимовне трепет, викликає цілу бурю емоцій, хвилювань та переживань. Не треба так хвилюватися, дійте. Запам'ятайте: з того моменту як ви зважилися на цей крок, для всієї родини починається зовсім інше життя. Тепер головне - підготувати вашого малюка до успішної адаптації в новому дитячому середовищі, а для цього вам доведеться потрудитися. Підготовчий етап раціонально починати за 1-2 місяці до початку відвідування садка.
Для цього візьміть собі на озброєння 14 порад-кроків.
1. Поясніть дитині, що представляє собою дитячий садок, що там роблять діти. Наприклад, ваша розповідь може мати такий вигляд: «Дитячий садочок - це чудовий будинок з іграшками. Туди приходять діти. Разом вони гуляють, граються та їдять. Ти знаєш, що кожен день я ходжу на роботу, так як там мені подобається. Думаю, що в садку тобі теж сподобається. Вранці ми разом будемо виходити з дому: ти в садок, а я на роботу. А ввечері після роботи я або тато будемо тебе забирати додому. По дорозі ти будеш розповідати, що цікавого відбулося в садку, що ти дізнався нового, а я тобі про новини на своїй роботі. Багато діток хочуть ходити в садок, але туди приймають не всіх. Так що ти один з небагатьох щасливчиків. Уже восени ти підеш туди перший раз.
2. Під час прогулянок ніби ненароком пройдіть повз садок та знову нагадайте, як пощастило вашій дитині, що восени він туди піде. При родичах та знайомих не забувайте згадати, що вашого малюка записали в дитячий садок, і ви цим дуже пишаєтеся. Мине небагато часу, і ваша дитина сама з гордістю буде говорити про цю подію.
3. Доцільно ознайомити малюка з режимом дня даного закладу. Чим більше ваш малюк знає, що відбувається в садку, тим впевненіше він буде себе почувати в новому місці, і його не буде лякати невідомість.
4. Делікатно поясніть дитині, що в дитячому садочку у нього можуть виникнути труднощі. Нічого страшного. Потрібно звернутися до виховательки, і вона допоможе вирішити цю проблему. Іноді працівник садка може бути в цей момент зайнятий, тому треба трохи почекати.
5. Продовжуйте розвивати у дитини комунікацію. Зверніть увагу, що дітям подобається, коли їх називають по імені. Тому якщо хочеться грати з іграшкою, яка вже знаходиться в руках іншої дитини, то потрібно просто попросити. Але якщо інша дитина не захотів поділитися іграшкою, не варто засмучуватися та можна просто пограти з іншою. А коли ж бажана іграшка звільниться, потрібно спокійно взяти її і пограти з нею.
6. Порадьте малюкові обрати якусь іграшку, яка буде разом з ним в садку. Це буде нагадування про будинок, і дитинці не буде нудно або страшно, адже поруч з ним буде його кращий друг-іграшка.
7. Як тільки ваш малюк пішов в садок, постарайтеся не занадто довго затримуватися в групі при розставанні. Привели, роздягли, віддали вихователю і все на роботу. Не бійтеся, про нього відмінно подбають співробітники садка.
8. Вигадайте свій спосіб прощання. Через деякий час малюк почне легко з вами розлучатися.
9. Процес адаптації може тривати максимум до шести місяців. Постарайтеся, щоб на цей період завжди був запасний варіант. Залучіть до цієї важливої події бабусь, дідусів, якщо вони живуть недалеко Для них це теж важливо. Таким чином, ви вирішите відразу дві проблеми: ваша дитина зайвий раз поспілкується з дідусем і бабусею, а вашим батькам буде приємно, що ви звернулися до них за допомогою, а значить, вони ще можуть бути вам корисні.
10. Дитина легко проходить процес адаптації, якщо вона подружилася з іншими дітками. Допоможіть своєму малюкові в цьому. Можна зустрітися з іншими дітками з вашої групи, а також з їх батьками.
11. Запам'ятайте: діти неймовірно проникливі. Вони швидко і легко вловлюють всі ваші сумніви і коливання з приводу того, чи варто вести дитину в садок, якщо ви сьогодні вдома. Намагайтеся приймати такі рішення заздалегідь, а не спонтанно. Дитина швидше звикне до нового закладу, якщо не відчуватиме ваших тривог, сумнівів та вагань.
12. Наберіться терпіння. Якщо вас щось турбує, постарайтеся делікатно розпитати дитину, щоб розібратися в тому, що відбувається. В іншому випадку зверніться до фахівця.
13. Ніколи не критикуйте в присутності дитини дитячий садочок або вихователів.
14. На час адаптації збільште кількість позитивних емоцій (обіймів, поцілунків). Частіше хваліть дитину, говорите який він у вас розумний, як ви їм пишаєтеся. Адже в цей період йому потрібно зайвий раз переконатися, що він все ще ваша улюблена дитина.
Літературне образотворення
Тема: Слухання казки О. Романчука
«Соловейко з одним крилом»
Продовжуємо навчати дітей уважно слухати прозовий твір, розуміти його зміст, відповідати на запитання за змістом, давати характеристику вчинка героїв казки.Пізнавальні хвилинки
Тема: «Таємниця Маеля: про інакшість»
Відео навчить дітей толерантного ставлення до інших людей/дітей
Дитина у світі природи
Тема: «Грудень»
Відео допоможе ознайомити дітей з характерними ознаками зими, відрізняти й називати властивості води і снігу, уточнення уявлень про зиму через знайомство зі сніжинками, закріплення знань про властивості снігу; вчити встановлювати найпростіші причинно-наслідкові зв'язки.четвер, 7 грудня 2023 р.
Конструктивне образотворення
Тема: «Автобус»
Мета відео вчити дітей наклеювати деталі аплікації, правильно розміщувати їх на основі, отримувати найпростішу картинку; вправляти у використанні пензликаПізнавальні хвилинки
Перегляд відео «Поза зором»
Вчити дітей толерантного ставлення до людей/дітей з обмеженими можливостями
середа, 6 грудня 2023 р.
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ!
«Значення фізкультури в дошкільному віці»
-
«Смаколики для птахів» Мета: продовжувати формувати знання дітей про життя птахів взимку; розвивати дослідницькі вміння; виховувати любо...
-
Конкурс дитячого малюнку «Усі ми різні, але всі ми рівні» Ми часто чуємо ці слова: доброта, сердечність, людяність, милосердя. Ал...